Dlaczego warto kupić auto w Niemczech

Niemcy to od lat najpopularniejszy cel wyjazdów po auta używane. Jeśli chcesz kupić auto w korzystnej cenie, w dobrym stanie, a przy okazji nie chcesz dać się oszukać, to właśnie Niemcy wydają się najlepszym miejscem.

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej import używanych samochodów do Polski wzrósł diametralnie. Największą popularnością wśród importerów cieszą się niezmiennie od lat Niemcy.

Powodów tego zjawiska jest wiele:

– niższe ceny,

– duży wybór,

– dobry stan techniczny pojazdów (lepsze drogi, regularne serwisowanie),

– większa przejrzystość ofert i wyższa uczciwość sprzedawców.

– Ogromna liczba samochodów na niemieckim rynku sprawia, że ich ceny nie są wygórowane. Często słyszy się argument, że z uwagi na olbrzymią popularność tego kraju wśród importerów, tamtejszy rynek jest przebrany. Przeglądając jednak mobile.eu prawie zawsze jesteś w stanie znaleźć jakąś okazję, a dodatkowo bliskość geograficzna względem Polski sprawia, że wyjazd po auto do Niemiec staje się najbardziej opłacalny.

 

Doskonale rozwinięta sieć autostrad u naszych zachodnich sąsiadów powoduje, że każdy większy odcinek trasy tamtejszy samochód pokonuje po równej drodze ze stałą prędkością, co pozytywnie przekłada się na jego zużycie – w efekcie niemiecki samochód z przebiegiem 150 tys. km możemy w uproszczeniu porównać do takiego samego krajowego auta, tyle że mającego przejechane zaledwie 100 tys. km.

W Niemczech większość osób regularnie serwisuje swoje samochody do samego końca ich użytkowania i dba o to, aby pieczątki z przeglądów były wbijane do książki serwisowej. Poziom obsługi zarówno autoryzowanych serwisów, jak i zwykłych warsztatów jest ogólnie bardzo wysoki.

 

Wreszcie, Niemcy to kraj, w którym stosunek ludzi do prawa jest inny niż w Polsce, a jego egzekwowanie na zupełnie innym poziomie. Sankcje prawne za ukrywanie informacji o aucie (np. wypadkowości) są wysokie i sprzedawcy wolą nie ryzykować. Ponadto mentalność samych sprzedawców jest również inna – generalnie starają się być na tyle uczciwi, że często w ogłoszeniach możemy spotkać się ze zdjęciami nawet najmniejszych rys, czy zadrapań, a jakiekolwiek usterki techniczne są zawsze opisane w treści ogłoszenia. Przebiegi samochodów są najczęściej oryginalne.

 

Oczywiście opisane tu zasady nie są regułą i nie możesz na 100% wierzyć w to, co powie sprzedawca. Warto kierować się własną intuicją, mając na uwadze też pochodzenie sprzedawcy – obcokrajowców handlujących autami w Niemczech bowiem nie brakuje, a ich podejście do uczciwości może być nieco inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.